کنکور | مشاوره کنکور | پکیج آموزشی کنکور, مقالات و اخبار حرف آخر

کنکور ریاضی، تجربی، انسانی چند ساعت طول می کشد؟

اگر یکی از داوطلبان کنکور ریاضی هستید باید بدانید که مجموعه سوالات عمومی کنکور، شامل دروس ادبیات، دین و زندگی و همچنین عربی و نیز درس زبان انگلیسی 100 سوال است که زمان پاسخ دهی به آنها 75 دقیقه می باشد. البته با توجه به تعداد سوالات هر دروس این 75 دقیقه زمان بین هر منبع درسی حدود 20 دقیقه تقسیم بندی شده است و تعداد سوالات دروس اختصاصی 135 سوال هستند که مدت زمان پاسخگویی به آنها 175 دقیقه می باشد و شما باید با مدیریت زمان بتوانید هر کدام از سوالات عمومی و اختصاصی را در حدود یک دقیقه پاسخ داده و به موفقیت های خود دست یابید.

کنکور چند ساعت است؟

کنکور چند ساعت است؟

یکی از موضوعات مهمی که در کنکور برای داوطلبان مسئله بسیار مهمی به حساب می آید، مدیریت زمان بندی برای پاسخ دادن به سوالات عمومی و مجموعه سوالات اختصاصی این آزمون می باشد. معمولا داوطلبان کنکور و همچنین دانش آموزان در زمان آماده شدن برای کنکور سعی می کنند در حین تست زنی بتوانند سرعت عمل خود را بالا ببرند، زیرا در صورتی که داوطلب پاسخ تمام سوالات را بلد باشد اما با کمبود وقت مواجه شود مطمئنا نتیجه مطلوبی به دست نخواهند آورد، بنابراین با دانستن میزان زمان وقت اختصاص داده شده به هر یک از دروس کنکور بهتر است ساعت پاسخ دهی به سوالات این آزمون را به راحتی مدیریت کنید.

مشاوره حرف آخر: 09190974955

کنکور ریاضی چند ساعت طول می کشد؟

داوطلبان عزیزی که قصد دارید در کنکور سراسری و یا دانشگاه آزاد ریاضی فیزیک شرکت کنید باید بدانید که در آغاز برگزاری کنکور دو دفترچه در اختیار شما گذاشته می شود که یکی دفترچه سوالات عمومی بوده و دیگری دفترچه سوالات اختصاصی می باشد.

دفترچه سوالات عمومی که شامل دروس ادبیات فارسی، دین و زندگی و همچنین زبان انگلیسی و زبان عربی است در تعداد 100 سوال گردآوری شده و مدت زمان پاسخگویی به کل سوالات 75 دقیقه می باشد که با توجه به تعداد هر یک از دروس که 25 تست را به خود اختصاص داده اند در حدود 20 دقیقه شما فرصت دارید تا تمام 25 سوال هر یک از منابع درسی را جواب دهید.

در این رابطه بخوانید: لیست قیت محصولات حرف آخر

کنکور سراسری چند ساعت است؟

دروس اختصاصی کنکور ریاضی چقدر طول می کشد؟

بعد از گذشت 75 دقیقه و پاسخ دهی به دروس عمومی نوبت به دفترچه سوالات اختصاصی کنکور ریاضی می رسد. در این دفترچه 135 سوال از منابع درسی فیزیک، تمام کتب ریاضی اعم از جبر، حسابان، هندسه و دیگر دروس مرتبط با مباحث ریاضی و همچنین شیمی در این دفترچه گنجانده شده است.

متاسفانه با توجه به وقت گیر بودن سوالات اختصاصی کنکور ریاضی برای پاسخ دهی به این 135 سوال تنها 175 دقیقه لحاظ شده است که این 175 دقیقه زمان بین دروس فیزیک، ریاضی و همچنین شیمی با توجه به تعداد سوالات تقسیم بندی شده است. بنابراین شما چنان باید زمان بندی را مدیریت کنید که در پاسخ دهی به مجموعه سوالات اختصاصی کنکور ریاضی با کمبود وقت روبرو نشده و بتوانید با سرعتی بالا تست زنی را انجام دهید.

کنکور تجربی و انسانی چقدر طول می کشد؟

کنکور تجربی و کنکور انسانی هم مانند کنکور ریاضی مجموعه سوالات عمومی و سوالات اختصاصی را در برگرفته اند که در زمان بندی سوالات عمومی در کنکور تجربی باید گفت برای پاسخ دهی به 100 سوال عمومی  75 دقیقه به آن اختصاص داده شده است اما سوالات اختصاصی که شامل ریاضی، فیزیک و همچنین شیمی، زمین و زیست می باشد در 170 سوال گردآوری شده که مدت زمان پاسخگویی برای سوالات اختصاصی 175دقیقه لحاظ شده است.

کنکور بعدی که کنکور انسانی می باشد تعداد سوالات دفترچه عمومی آن مطابق با دیگر سوالات عمومی رشته های نظری مانند کنکور تجربی و ریاضی است یعنی 100 سوال در مدت زمان 75 دقیقه در نظر گرفته شده است اما دروس اختصاصی کنکور انسانی از دیگر رشته های نظری در تعداد منابع بیشتری انتخاب شده است و سازمان سنجش در دفترچه سوالات اختصاصی کنکور انسانی 180 سوال را با مدت زمان 135 دقیقه تنظیم کرده است.

مشاوره رایگان حرف آخر: 09190974955

کنکور ریاضی،تجربی و انسانی چند ساعت است؟

یک نکته مهم در زمان بندی کنکور

برخی از داوطلبان کنکور ریاضی بر این عقیده هستند که تمام سوالات دروس عمومی و یا سوالات وجود داشته در دفترچه اختصاصی را پاسخ دهند سپس در پایان وقت پاسخ های صحیح را به برگه پاسخنامه انتقال دهند که موسسه حرف آخر به عنوان یکی از مشاوران داوطلبان و متقاضیان کنکور در رشته های مختلف به شما پیشنهاد می کند هیچگاه چنین کاری را در کنکور ریاضی انجام ندهید. زیرا در برگزاری آزمون کنکور همه چیز طبق زمان بندی و توجه به دقیقه ها انجام می شود از این رو به محض پایان یافتن 75  دقیقه زمان سوالات عمومی و زمان در نظر گرفته شده برای سوالات اختصاصی به هیچ داوطلبی وقت بیشتری داده نشده و ممکن است شما زمان کافی برای انتقال دادن سوالات به برگه پاسخنامه را نداشته باشید که این کار از نظر بررسی های سازمان سنجش آموزش کشور برابر با پاسخ ندادن به سوالات تلقی شده و می تواند نتیجه ناخوشایندی را برای داوطلب به همراه داشته باشد. بنابراین حرف آخر به شما توصیه کرده پاسخ هر سوال را مستقیما در پاسخ نامه علامت زده تا سرعت عمل بالاتری داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ صحیح معادله را وارد کنید: *